Sklepik O nas Galeria Muzyka Księga Gości Strona główna

Kontakt
Press Book
Rider
Linki
Koncerty

ISSA
Sąsiedzi na MySpace

sąsiedzi szanty & folk

Aktualności

Broceliande - nowa płyta - premiera 31 sierpnia
13 sierpnia 2008 godz. 05:36Po wielu godzinach nagrań, masteringu, poprawkach, korektach, projektowaniu grafiki, dogrywaniu i zbieraniu funduszy, wreszcie możemy ogłosić to, na co sami też bardzo czekaliśmy. Premiera nowej płyty Sąsiadów, zatytułowanej "Broceliande", będzie miała miejsce 31 sierpnia, podczas festiwalu "Port Pieśni Pracy" w Tychach.

Na płycie znalazło się 15 utworów (ponad 50 minut muzyki), w tym nagrodzony na "Shanties 2008" w Krakowie "Johny I hardly Knew Ye", zgłoszony do Konkursu Premier "Szant pod Żurawiem" - "Sigurd", czy dobrze Wam znane z koncertów, instrumentalne: "Ships are sailing" czy "Maid behind the bar". Po raz pierwszy pojawiły się też u nas szanty - śpiewane a cappella, m.in.: "Roll Boys Roll", "Flukey Alley".

Tytułowy
"Broceliande" to także utwór instrumentalny. Dawno temu Domi usłyszała główny motyw na jakiejś stronie www i skontaktowała się z jego autorką - Igą Sobiną. Iga zgodziła się byśmy zaaranżowali ten motyw, wykonywali go na scenie oraz nagrali na płycie.

"Broceliande", to w celtyckiej mitologii "las elfów". Miejsce pełne tajemnic, magii i dobrych wibracji. Taki jest właśnie nasz utwór tytułowy i mamy nadzieję, że taka będzie dla Was nasza płyta.

Oprócz zespołu gościnnie wystąpili na niej m.in: Adam Romański, Robert Gliński i Jacek Dzwonowski, oraz gość z zagranicy... ale wszystko w swoim czasie ;)

Producentem płyty jest Kuba, który od dawna miał jej wizję i skutecznie nas nią zaraził. Nadzór muzyczny sprawowali Domi i Kuba. Nagrania realizowaliśmy w "Alternativ Studio" Adama Romańskiego w Będzinie. Masteringiem zajął się Rafał Nowak - znany "w branży" jako "Misiek". Wydawcą płyty jest BananaArt.pl , zdjęcia zrobiła nam Karolina Marzec a graficznie zaprojektował płytę Maciek Hajnrich. Project managerem całego zamieszania zostałem ja.

Patronami medialnymi "Broceliande" są:

Polskie Radio - Program 2

Magazyn Sportów Wodnych "Żagle"

Magazyn i Portal "Szantymaniak"

Pismo folkowe "Gadki z Chatki"

Portal "szanty24.pl"

Śledźcie te media, bo tam za chwilę pojawi się więcej informacji i z pewnością jakieś konkursy.

Pozdrawiamy i zapraszamy 31 sierpnia na spotkanie z lasem elfów!CREW ONLY